Informatyka

Najlepsze zabezpieczenia UTM antywirus

Warunki w sieci internetowej

W bieżacej chwili przeciętna zapora sieciowa nie wystarczy. Każde przedsiębiorstwo potrzebuje gruntownej ochrony na każdej z 7 warstw modelu ISO OSI. Wtedy właściciel może być pewny, że jego firma jest bezpieczna. Nowatorskim rozwiązaniem proponowanym przez specjalistów z dziedziny zabezpieczeń sieciowych jest UTM antywirus.

Poszerza się ilość przedsiębiorców, którzy są świadomi niebezpieczeństw, na jakie są narażeni w sieci internetowej. Duże przedsiębiorstwa najczęściej posiadają dział IT, którego zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo firmy i monitorowanie zagrożeń. Zadaniem informatyków pracujących w takim dziale jest również tłumaczenie właścicielom i zarządom na jakie ataki i zagrożenia są narażeni oraz proponowanie rozwiązań zabezpieczających.

Zagrożenia czekające na przedsiębiorców

UTM antywirusWszystkie przedsiębiorstwa niezależnie od wielkości może się stać ofiarą wirtualnych ataków. Miło jest gdy właściciele firm wierzą i słuchają sugestii czy to zatrudnionych informatyków bądź firmy zewnętrznej opiekującej się ich przedsiębiorstwem. Niedorzecznym postępowaniem jest gdy ignoruje się sugestie specjalistów. W obecnych czasach każda firma narażona jest na ataki ze strony cyberprzestępców. W wirtualnym świecie prosto paść ofiarą oszustów, gdy jest się nieświadomym właścicielem firmy. Znacząca większość ataków nie jest wymierzona w daną firmę. Cyberprzestępcy są nastawieni na szybki zysk. Szukają więc słabych punktów zabezpieczeń, skanując przy tym wszystkie możliwe drogi połączenia z internetem. Najłatwiejszym celem są dla nich ludzie nieświadomi czekających na nich zagrożeń. Różnymi sposobami cyberprzestępcy mogą dostać się do danych firmy. Ostatnio często dostają się poprzez korespondencję elektroniczną, podszywając się np. pod operatora komórkowego. Wystarczy, że ktoś otworzy załącznik z takiego sfałszowanego listu żeby firma padła ofiarą cyberprzestępców. Następstwa takiego ataku mogą być rozmaite np. z konta bankowego firmy mogą zostać wyprowadzone pieniądze.

W bieżacej chwili zabezpieczenia, które jeszcze kilka lat wstecz uchodziły za zaawansowane współcześnie nie stanowią już przeszkody dla hackerów. Dlatego niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa wypada inwestować w najnowsze i najbardziej zaawansowane zabezpieczenia sieci. Następstwami zaniedbań w tym zakresie przez właściciela firmy mogą być dla jego działalności opłakane.

UTM antywirus

Nowatorskim produktem jaki pojawił się na rynku zabezpieczeń sieciowych są urządzenia klasy UTM antywirus. Te urządzenia są ulepszeniem typowych firewalli. UTM antywirus potrafią się zaadoptować w każdym przedsiębiorstwie. Te przyrządy mają rzesze ulepszeń, które pozwalają na definiowanie polityk i reguł firewalla w oparciu o użytkowania bądź grupę pracowników. Administratorzy w prosty sposób mogą zarządzać uprawnieniami do zasobów sieciowych z podziałem na jednostki administracyjne. Urządzenia klasy UTM antywirus pozwalają tez generować raporty i statystyki z dokładnością do nazwanego użytkownika. Sprzyja to wyciąganie konkluzji przydatnych w administracji. Nadprogramowo urządzenia typu UTM antywirus zawierają w sobie wiele pomocnych modułów. Te urządzenia rozbudowane są o moduły, które umożliwiają kontrolę na każdej warstwie modelu ISO OSI łącznie z ostatnią warstwą aplikacji.

Zapisz

Zapisz

©2016 Wszystkie prawa zastrzeżone Felietonia.