Informatyka

Urządzenia UTM must have przedsiębiorstwa

Urządzenia UTM

Ogólnoświatowa sieć komputerowa dzisiaj staje się nieodzowny w kierowaniu firmy. niezawiśle od formatu każda firma używa z minimum jednego komputera podłączonego do sieci. Laptopy bardzo optymalizują działalność przedsiębiorstwa. Dzięki nim zaoszczędza się czas i pieniądze, uefektywniona jest łączność między działami wewnątrz firmy jak również pomiędzy oddziałami zamiejscowymi. Aktualnie nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez połączenia sieciowego. Niestety razem z rozwojem Internetu stopniowo rozbudowują swoje poczynania cyber przestępcy. O ile do upewnienia bezpieczeństwa w domu wystarczy antywirus i świadomość człowieka w tym zakresie o tyle człowiek biznesu powinien całościowo zabezpieczyć swoją sieć dobrymi systemami bezpieczeństwa jakimi są Urządzenia UTM.

Bezpieczeństwo sieci

Każdy właściciel firmy powinien zatroszczyć się o wielki poziom doświadczenia swoich pracowników w dziedzinie bezpiecznego poruszania się po sieci. Popularnymi niebezpieczeństwami kierowanymi w firmy są ataki, których skutkiem jest szyfrowanie danych na komputerach w firmie. Aktualnie hakerami nie są pojedyncze osoby ale całe zespoły ekspertów, którzy posiadają gigantyczną wiedzę i kapitał. Powoduje to, że cyber ataki są bardzo efektywne. Sprawdzoną drogą jaką niechciane oprogramowanie dostaje się do sieci firmowej jest otwieranie zainfekowanych załączników do maili. Cyber przestępcy w mailach podają się za zaufane agencje takie jak PGE, dostawca internetu.

Dlatego powinno się uzbroić się w urządzenia UTM, które są odporne na rozbudowane ataki cyber przestępców. Komplementarnie powinno się opracować solidną politykę bezpieczeństwa jaka będzie dominować na obszarze przedsiębiorstwa. Kanon bezpieczeństwa sieci obejmują zarówno takie klasyczne zabezpieczenia jak stosowanie bardzo skomplikowanych haseł ze znakami specjalnymi oraz zmienianie ich co kilka tygodni jak również kompetentne urządzenia, które zabezpieczają sieć np.: VPN router czy też Hardware firewall. Aktualnie opracowanie korzystnej i efektywnej polityki bezpieczeństwa jest dużo przystępniejsze niż dawniej, ponieważ systemy nowej generacji UTM są bardzo pomocne w tym.

Zapora sieciowa

Zapora sieciowa jest odpowiedzialna za sprawdzanie przesyłania danych i zapamiętywanie godnych uwagi epizodów w dzienniku zdarzeń. Daje możliwość to ekspresowe i sprawne dokonywanie aktualizacji w konfiguracji przez administratora. Hardware firewall jaki ma wbudowany system UTM Cyberoam gwarantuje inspekcję przesyłanych pakietów informacji między pracownikami co ma za zadanie zagwarantować bezpieczeństwo sieci, aplikacji i danych.

VPN router

urządzenia UTMFundamentalnym elementem systemu UTM jest VPN router. Ten element systemu ma szereg pewnych opcji. To dzięki niemu można umocnić bezpieczeństwo haseł bez względu od miejsca przebywania osoby. Aktualnie przedsiębiorstwa rozwijają się w intensywny sposób. Pracownicy potrzebują dostępu do informacji firmy w podróżach służbowych jak również niejednokrotnie dostępu zdalnego z domu. VPN router zapewnia ochronę przed wykradaniem danych a nawet zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do danych wrażliwych firmy. Dodatkowo moduł ten jest odpowiedzialny za wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zapewnia stabilne połączenie. VPN router skanuje ruch pod kątem prób włamania, wirusów, spamu, dzięki czemu chroni komputery i sieć oraz globalnie ochrania przed zagrożeniami pochodzącymi z przenośnych urządzeń

Urządzenia UTM

Urządzenia UTM dają pewność bardzo wysokiej ochrony zasobów informatycznych firmy i zabezpieczają przed atakami cyber przestępców. UTM Cyberoam są zdaniem ekspertów z branży zabezpieczeń jednymi z najlepszych systemów zabezpieczeń sieci firmowych. Dzięki temu, że są zaawansowane to zabezpieczają sieć komputerową na wszystkich warstwach modelu OSI. Urządzenia UTM zabezpieczają sieć już od poziomu przesyłania i odbierania sygnału fizycznego, poprzez zabezpieczenie przesyłania pakietów informacji szyfrując je, aż do warstwę aplikacji, odpowiadającą za odczytanie danych i ich przetworzenie. Urządzenia UTM Cyberoam zawierają w sobie elementy takie jak: Antywirus, Antyspam,IPS, Weeb filter, application filter, Firewall, VPN, WAF, IM, Qos, oraz moduł odpowiedzialny za generowanie raportów. Jak widać dzięki pewnemu urządzeniu i oprogramowaniu do niego można otrzymać ciąg opcji, które całościowo zabezpieczą zarówno małą sieć firmową jak i ogromne koncerny.

 

 

©2016 Wszystkie prawa zastrzeżone Felietonia.