Informatyka

Urządzenia UTM – top informacji o nich

Urządzenia UTM

Najnowszym popularnym tematem w środowisku specjalistów od bezpieczeństwa sieci są urządzenia UTM. Każdemu czytelnikowi chcemy wyjaśnić, że jest to postępowy system zabezpieczeń zawierający wiele specjalnych modułów wbudowanych w jedno urządzenie. Ten system jest innowacyjnym rozwiązaniem w branży bezpieczeństwa sieci. Dzięki stosowaniu kompletnie prekursorskich i do dzisiaj nie stosowanych rozwiązań jest to metoda na zagwarantowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w firmie.

Zalety

Urządzenia UTM udostępniają fachowcom od sieci na co niemiara skomplikowanych zabiegów, czego nie umożliwia nadzorowanie kilku odrębnych mechanizmów. UTM Cyberoam udostępniają dziesiątki wysoko rozwiniętych funkcji zabezpieczających w obrębie jednego mechanizmu. Faktem jest, że administrator może pewnie i na bieżąco dostosowywać ustawienia wszystkich modułów. Wizytówką tego rozwiązania jest też fakt, że riposta na wirus następuje bezzwłocznie. Osiągnięte jest to przez bardzo szeroko rozbudowany system raportowania i logów. Urządzenia UTM Cyberoam redukują koszty infrastruktury sieciowej, zachowując przy tym najwyższy poziom bezpieczeństwa jaki jest dzisiaj dostępny na rynku.

Architektura systemu

urządzenia utmUrządzenia UTM skomponowane są z wielu modułów, które aktualnie można pozyskać osobno. System UTM Cyberoam zbudowany jest z takich modułów jak: firewall, VPN, IPS, Weeb Filter, Qos, Application Filter, WAF, IM, , Anti Virus, Anti Spam, raportowanie. Walorem tego wyrobu jest fakt, że urządzenie UTM Cyberoam pozwala dostosować każdy wymieniony moduł. Gwarantuje przy tym najsilniejsze bezpieczeństwo sieci i również skutecznie obniża poziom skuteczności cyber ataków.

Poziom ochrony

Pewnie mają Państwo wątpliwości czy warto zabezpieczyć swoją firmę takim urządzeniem. Profesjonaliści chcą mieć takie urządzenie w swojej firmie. Cena urządzenia w stosunku do korzyści jakie płyną z jego posiadania jest śmiesznie niska. Urządzenia UTM Cyberoam można wdrożyć zarówno do małych przedsiębiorstw, gdzie jest kilka komputerów jak i do ogromnych sieci firmowych, które składają się z szeregu oddziałów rozlokowanych w różnych regionach kraju. W każdym z przypadków UTM Cyberoam zapewni rozległe bezpieczeństwo sieci oraz zasobów informatycznych przedsiębiorstwa. To rozwiązanie dokładnie chroni przed groźnymi zagrożeniami z jakimi walczą fachowcy od bezpieczeństwa sieci. Urządzenia UTM działają błyskawicznie dzięki odpowiednio wykonanej optymalizacji.

©2016 Wszystkie prawa zastrzeżone Felietonia.