Dom i ogród

Szamba betonowe-czujnik zapobiegający przepełnieniu

Większość domów, które nie mają możliwości podłączenia do publicznej kanalizacji muszą posiadać szambo. Przeznaczone ono jest do gromadzenia fekalii. Jednakże osoby posiadające przyłącze do gminnych wodociągów coraz częściej decydują się na zakup szamba betonowego w celu gromadzenia deszczówki bądź innych cieczy.

Czujnik wypełnienia szambaszamba betonowe

Dzięki takiemu czujnikowi przenigdy nie pozna się zjawiska wylewających się ścieków. Jest to nieprzyjemne i wręcz makabryczne doświadczenie. Takie zaskoczenie prawdopodobnie może być bardzo forsowne, jeśli jest dzień wolny od pracy i nie koniecznie dojedzie do nas firma zajmująca się wywozem szamba. Żeby uniknąć tak nieprzyjemnej sytuacji dobrze jest zamontować w swoim zbiorniku sygnalizator szamba – czujnik szamba czyli system ostrzegania przed przekroczeniem optymalnego poziomu  zbiornika. Pasuje on do każdego rodzaju zbiornika. Dzięki takiemu urządzeniu można ustrzec się przed przepełnieniem szamba. Płyn w zbiorniku po osiągnięciu ustawionej fazy alarmowej, powoduje rozpoczęcie alarmu akustycznego i świetlnego. Dzięki odpowiedniemu ustaleniu poziomu poziomu wody można rozważnie zdążyć z zamówieniem szambiarki. Szamba betonowe są dużo tańsze od oczyszczalni ścieków i bardziej wytrzymałe niż te z PCV. Dlatego są tak popularne.

Szamba betonowe

Szamba betonowe są celnym rozwiązaniem jeśli chodzi o zbiorniki na ścieki komunalne. Obecnie zbiorniki jakimi są szamba betonowe znajdują zastosowanie zarówno do kumulowania deszczówki, gnojówki i gnojowicy jak i jako studnie. Producenci szamb betonowych większości stosują pierwszorzędny żelbeton B – 25 jak i dwukrotną warstwę izolacyjną izolbet. Jest to gwarancja, że szamba betonowe podołają próbie czasu i będą długo służyć konsumentowi. Na początku w produkcji tego produktu jest wykonywany odlew betonowy oraz zastosowane zostają odpowiednie preparaty, które zakleją pory oraz wykonanie odprężenia materiału. Kolejna faza obejmuje nałożenie podwójnej warstwy izolacji. Taki proces jest na każdym kroku kontrolowany i sprawdzany. Cały proces poręcza, że produkt jest stuprocentowo szczelny. Po montażu u konsumenta szambo przykrywane jest specjalnie wykonaną płytą żelbetonową. Powierzchnia zbiornika zewnętrznie też musi zostać odpowiednio zabezpieczona. Przeprowadza się taki zabieg aby obniżyć ryzyko przenikać wody gruntowej do szamba.

Do przewozu i instalacji zbiornika potrzebny jest kompetentny sprzęt budowlany. Wytwórnia szamb betonowych musi takowy posiadać w swoich jednostkach. Szamba betonowe ze względu ma swój długi okres żywotności oraz stuprocentową szczelność są bardzo proekologicznym rozwiązaniem. Warto też wiedzieć, że szamba są bardzo wytrzymałymi zbiornikami. Nie ma na nie wpływu poziom wód gruntowych. Można je montować nawet w gruncie o wysokim poziomie wód. Kolejnym faktem jest masywność szamb betonowych. Dzięki czemu nie pękają pod wpływem nacisku np szambiarki. Można obok nich montować podjazdy. Wysokiej jakości wykonane zbiorniki nie będą pękać, kruszyć się ani sprawiać jakichkolwiek problemów przez wiele lat. Żeby uniknąć przepełnienia szamba warto poprosić producenta o montaż czujnika wypełnienia szamba.

©2016 Wszystkie prawa zastrzeżone Felietonia.