Dom i ogród

Szamba betonowe Serock

Jakie szambo wybrać?

Szamba betonowe Serock są jednym z najczęściej używanych dróg usuwania odpadów z domostwa, oczywiście jeśli w obrębie naszej kwatery nie mamy sposobności bezpośredniego podłączenia się do kanalizacji. Jak się okazuje nie wszędzie jest taka możliwość, wtedy decydujemy się na szambo betonowe lub plastikowe i tu powstaje niepewność, co wybrać.

Szamba betonowe Serock

Do główniejszych atutów tego metody należą, niska cena i wysoka trwałość. Szambo betonowe Serock jest mocne i trwałe ponieważ jest wykonywane z odpowiednio wysokiej klasy betonu z dodatkiem chemii budowlanej, dzięki czemu jest to niezawodne rozwiązanie. Firmy dodatkowo zabezpieczają każde szambo betonowe od zewnątrz, używają do tego specjalnych produktów by zapewnić zbiornikom hermetyczność. Pojemniki typu szambo betonowe charakteryzuje się również całkiem dużym masą, niektórzy uważają to za feler tego rozwiązania, ze względu na transport. Jednak wytwórcy szamb betonowych mają odpowiedni sprzęt do ich transportu i montażu. A tylko duży ciężar szamba da radę sobie z naporem podnoszących się wód gruntowych. Fakt, że jest on wykonywany z bardzo niezawodnych materiałów, to również dobra wiadomość dla osób, które, w swoich planach zagospodarowania terenu nieruchomości, założyły, że nad zbiornikiem ma zostać wybudowany podjazd do garażu bądź dodatkowe miejsce parkingowe.

Szambo z tworzywa sztucznego

szamba betonowe SerockChwilami inwestorzy, bojąc się się komplikacji z umieszczeniem dużo cięższego szamba betonowego, wybierają na zbiornik plastikowy. Szambo takie stworzone jest ze specjalnej mieszanki tworzyw sztucznych, nie wchodzących w reakcje z chemią, dzięki czemu jest odporne na korozję. Surowiec z jakiego stworzone są pojemniki plastikowe sprawia, ze są one stosunkowo lekkie, co sprawia, że właściwie jego przewóz oraz montaż będziemy mogli przeprowadzić we własnym zakresie, co znacząco obniża koszt całości prac. Ale niewielki ciężar okazuje się problemem w miejscach, gdzie jest wysoki poziom wód gruntowych, ponieważ mała waga pojemnika z tworzywa sztucznego może sprawić, że zostanie ono wypchnięte przez ich napierającą siłę. Szambo plastikowe cechuje również znacznie mniejsza trwałość, dlatego nie powinno się nad nim przejeżdżać samochodem.

Decyzja

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie atrybuty techniczne to w podjęciu decyzji będziemy jeszcze brać pod uwagę cenę. Szambo betonowe Serock jest zdecydowanie tańszą metodą. Jeśli nawet doliczymy transport i montaż, to i tak w całościowym rozrachunku szambo betonowe wyjdzie dużo taniej.

©2016 Wszystkie prawa zastrzeżone Felietonia.