Dom i ogród

Szamba betonowe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków

Właściwości przydomowej oczyszczalni ścieków

Na kontynencie europejskim znajduje się coraz więcej ludzi opiekujących się o świat roślin i zwierząt. Dokładnie dlatego w dbałości o naturę zostały zaprojektowane eko oczyszczalnie instalowane przy domu. Zarówno na świecie jak i w Polsce mają ogrom posiadaczy. Natomiast pomimo tego bardzo wiele ludzi decyduje się jednak szamba betonowe. Ten artykuł zbada wszystkie atrybuty przydomowej ekologicznej oczyszczalni. Ponadto zrobimy porównania z ogromnym konkurentem czyli szambem betonowym.

Stosowanie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków może działać tylko jako zbiornik do magazynowania odpadów. Jest ona zaprojektowana w tym zamiarze. Jej przeznaczonym zastosowaniem jest akurat magazynowanie nieczystości z domostwa i oczyszczenie ich w dużym stopniu. Jednak szamba betonowe znajdują o wiele większe zastosowanie. Ponieważ szamba betonowestosowane do gromadzenia zarówno ścieków jak i gnojówki, gnojowicy, deszczówki. Nadobowiązkowo mogą działać jako zbiorniki do kiszenia ogórków. Szamba betonowe mogą działać i do tego jako studnie czy też kanały samochodowe.

Cena

Dla wielu osób jest to główny czynnik, który ma ogromny wpływ na wybór zbiornika na fekalia. Nasze społeczeństwo niestety w zderzeniu do zachodu zarabiają śmiesznie mało. Przydomowe oczyszczalnie kosztują co najmniej 4 000 zł. Jest to bez zbędnego zastanawiania się dużo wyższa cena niż za szamba betonowe, albowiem ich ceny zaczynają się od 800 zł. Do kosztów końcowych powinno się doliczyć prawidłowy transport i montaż. Dodatkowo należy liczyć się z dokupieniem separatorów tłuszczów i innych pożytecznych elementów wyposażenia.

szamba betonoweJak działa

Przydomowa oczyszczalnia ścieków bez kwestionowania jest droga i eko. Umożliwia ona odzyskać w czasem bardzo dobrym poziomie czystą wodę. Poziom czystości wody jest uzależniony od firmy dostarczającej choćby doskonałości typu. Tak oczyszczona woda może zostać użyta do podlewania drzew czy też trawy. Jednakowoż czy warto aż tak dożo płacić? Coraz więcej fabryk szamb betonowych tak istotnie zmieniło swoje zbiorniki, że spełniają one funkcje przydomowej oczyszczalni ścieków. A są o wiele tańsze.

 

Szamba betonowe kontra przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są bardzo drogie. Ich cena jest głównie podyktowana poprzez budulec z jakiego są stworzone. Stosowane do robienia syntetyk jest bardzo wytrzymałe oraz proekologiczne. Nie powinien on wpadać w żadne reakcje ze ściekami jako że mogło by to wytracić florę bakteryjną. Szamba betonowe posiadają sporo niższą cenę, skoro beton jest głównym materiałem do produkcji. Trzeba mieć świadomość, że posiadają o wiele szersze zastosowanie. Bez wątpienia mamy pewność, że nasz tekst rozwieje wątpliwości na jaki zbiornik się zdecydować.

Zapisz

©2016 Wszystkie prawa zastrzeżone Felietonia.