Dom i ogród

Budujemy taras

Jeszcze kilka lat temu mieli go nieliczni. Teraz taras znajduje się w niemal każdym powstającym domu, w którym pozostajemy furę wolnego czasu – stał się rezerwatem harmonii i miejscem służącym odskoczni po mozolnej robocie. Jak więc go zaaranżować, ażeby bez wyjątku wypełnił nasze przeświadczenia? Co to są deski tarasowe kompozytowe i jak one się sprawdzą w naszym ogrodzie?

Projektujemy

deska kompozytowaOparcie buduje projekt, który powinien być sporządzony według naszych osobnych kryteriów. Żeby mógł spełniać swoją obowiązek, potrzebne jest zatroszczenie się o jego formę, o której decydują kształt, wymiary i wykończenie. W każdym rzeczonym warunkach prowadzenie wiedzie minimalizm, który z kolei przekłada się na odpoczynek. Innowacyjne tarasy przeważnie są w linii prostokąta, a ich okrasę stanowią deski tarasowe oraz retusz w zarysie różnych uzupełnień, takich jak doniczka, wyposażenie czy bogate instalacje oświetlenia, które zazwyczaj potrafią przerobić atmosferę tarasu.

Dzięki możliwością, jakie spełnia taras, jego przestrzenie są coraz większe sięgając choćby 38 m2. Jego rozmiar przekłada się na naturalność użytkowania i fajny klimat, który możemy stworzyć. Suplement stanowić może jego przykrycie, któremu służyć może podcień, szyby czy markizy. Dzięki temu pozasłaniamy się przed słońcem i deszczem, które nie będą nie zgadzać się spędzania błogo czasu na zewnątrz.

Wybieramy posadzkę

W ciągu wykończenia tarasu kluczowy jest wybór posadzki, która musi być niewrażliwa na uszkodzenia mechaniczne, bezpieczna oraz nietrudna w utrzymaniu czystości. Do obecnej chwili użytkowano niespecjalnie wytrzymałe zamienniki, które z czasem pozamieniane zostały materiałami mocniejszymi i niekosztownymi.

Deski tarasowe kompozytowe

Dzisiejsze wymagania spełniają  podłogi z kompozytów drewnopochodnych, które upodabniają się drewno egzotyczne. Zawartość niebywałej klasy surowców przekłada się na ich pewność i odporność na odbarwienia słoneczne.  Dużo producentów robi gotowe systemy posadzek tarasowych,  które nie będą sprowadzały problemów w ich układaniu, jak i użytkowaniu. Godzi się jednak upatrzyć posadzki, które będą w całkowicie bezpieczne, nade wszystko gdy w naszym domu znajdują się dzieci.

©2016 Wszystkie prawa zastrzeżone Felietonia.