Budownictwo

Podsumowanie roku 2016 dla budownictwa

Rok 2016 w budownictwie jednorodzinnym jeszcze bardziej podkreślił wartość nowoczesnych domów i skandynawskiego stylu. Na popularności zyskały domy, których kształt przypomina prostokąt bądź kwadrat. Takie domy są pozbawione dodatkowych elementów, takich jak arkad czy kolumn. Natomiast cechują się dużymi oknami, przestrzenią i otwartymi tarasami. Inwestorzy budowlani dostrzegają przewagę geometrycznych brył, płaskie dachy i nawiązanie architektury do pięknego krajobrazu. Dużą uwagę w roku 2016 zwracało się również na ekologię i energooszczędność. Właśnie w tym sektorze odegrały ogromną rolę ekologiczne szamba betonowe.

Biorąc pod lupę materiały budowlane można zauważyć, że Polacy coraz bardziej cenią sobie zastosowanie betonu architektonicznego, który gwarantuje zachowanie bogatej funkcjonalności i pełnej prostoty.

Badania przeprowadzone w naszym kraju pokazują, że społeczeństwo chce przede wszystkim mieszkać w domkach jednorodzinnych wolno stojących. Jedną z polecanych przez nich propozycji jest parterowy budynek z poddaszem użytkowym. Wysokie poparcie uzyskują również mniejsze domki, o powierzchni maksymalnej do 150 metrów kwadratowych.

Szamba betonowe

Ze względu na fakt, że na terenie całego kraju nie funkcjonuje sieć kanalizacyjna powoduje, że wiele osób musi się zastanowić nad zbiornikiem na nieczystości. Przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większą popularnością. Wadami tego rozwiązania są wysokie ceny oraz problematyczne użytkowanie. Gigantami na rynku zbiorników na ścieki są ekologiczne szamba betonowe. Od wielu lat są bezkonkurencyjne na rynku. Ogromnie duża ilość osób decyduje się właśnie na szamba betonowe ze względu na cenę, odporność oraz bezproblemowość korzystania.

Przemyślany wystrój wnętrz domków jednorodzinnych w roku 2016

szamba betonoweW domach dominują kolory białe, szare i czarne. Wnętrze jest wzbogacane o proste bryły. Dba się o zachowanie płaszczyzny i formy. Rezygnuje się z niepotrzebnych ozdób i dekoracji, przede wszystkim skupiając się na prostocie i maksymalnej funkcjonalności oraz energooszczędności.

Ocenia się, że rok 2016 wystrój wnętrz okazuje się bardzo zbliżony do poprzedniego roku. Wynika to z faktu, że trendy w architekturze są długotrwałe, na co wskazują doświadczeni architekci wnętrz. Połączenie eko minimalistycznego stylu widać również w zastosowaniu ciekawych technologii, pozwalających na ulepszenie ogrzewania, wentylacji i ocieplenia domu.

„Stawia się na jakość, a nie ilość”

Ocenia się, że coraz większym zainteresowaniem inwestorów cieszą się materiały bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia. Pozwala to zaoszczędzić środki, które należałoby przeznaczyć na zbyt wczesny remont. Dodatkowo Polacy stawiają większe wymagania architektom, już podczas projektowania domu. Do tego zadania podchodzą bardziej poważnie i świadomie.

©2016 Wszystkie prawa zastrzeżone Felietonia.